Jak vznikl nápad na Pixie Solution

Ženy ženám, které to v businessu nemají vždy snadné a přitom se nechtějí své práce vzdát a zároveň nechtějí každodenně dojíždět za prací na úkor své rodiny.

Pár slov zakladatelky

Dokud jsem sama byla studující, mladá a bezdětná, libovala jsem si v online marketingovém prostředí bez jakýchkoliv problémů. Práce bylo v tomto oboru vždy dost, alespoň v Praze. Mohla jsem si doslova vybírat, pro jakou agenturu budu pracovat. Byla jsem tak troufalá, že jsem po úspěšném dokončení studia šla vlastní cestou živnostníka. Zkušenosti a znalosti, které jsem nabírala v agenturách, na školeních a neustálým sebevzděláváním mi stačili k tomu, abych měla kolem sebe vždy dostatek klientů, kteří potřebovali pomoct se svým projektem, službou, produktem nebo celým businessem.

Jakmile ale potkáte toho pravého, na kterého jste celý život čekali, můžete také brzy čekat přírůstek do rodiny. U nás to byly nejprve dva přírůstky čtyřnohé, pak se ale dostalo i na ty dvounohé. 🙂

Najednou zjistíte, že nechcete úplně ani částečně opustit svou práci a věnovat se 24h denně jen plínkám a kojení/krmení. V mém případě to ani nešlo, protože by mi velmi rychle „ujel vlak“. Tak decentně odmítnete většinu stávajících klientů a necháte si jen pár vybraných (podle sympatií, včasného splácení faktur a podle toho, kolik jim toho ještě můžete nabídnout).

Rok po roce jsem se ale začala ocitat mezi pocitem „potřebuji zase pracovat full-time, být více užitečná a více se zase naučit“ a pocitem „nic nestíhám, zřejmě mám syndrom vyhoření a nevím co dál“. Přestalo mě bavit jet si jen sólo a nechávat si všechny nabyté znalosti jen pro sebe, na druhou stranu nejsem typ člověka, který by se hnal do přednášek či koučování.

Když jsem k sobě chtěla poptat pomocnici, která by se ujala části mé práce (konkrétně jsem hledala PPC juniora), ozvalo se mi během 24 hodin přes 60! žen se zájmem o práci. V čase, kdy je nezaměstnanost minimální a lidí je údajně všude nedostatek. Odkud se tedy všechny ty ženy vzaly?

Jsou to ženy, které jsou na mateřské, které se nechtějí vracet na full-time a být celý dny mimo domov, ženy, které jsou odmítané vzhledem k jejich produktivnímu věku a nebo později, že v 50 letech jsou údajně už moc staré. 

Dostala jsem obrovskou touhu jim všem pomoct, ale to bohužel nejde hned. Vedení, motivaci a zaučování lidí se nyní učím za chodu. Pevně doufám, že tento projekt bude mít budoucnost a nabídne mnoha ženám příležitost ke skloubení práce s rodinným a osobním životem.

– Ing. Pavlína Marková

Tým Pixie Solution

Ing. Pavlína Marková

Ing. Pavlína Marková

Zakladatelka

Online marketérka od r. 2009 – nejvíc se věnuji PPC na Google Ads, Analytics, webům, GTM, SEO, odborným konzultacím.

Jennifer May

Jennifer May

Director of Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In mi nunc, facilisis sed erat sed, interdum suscipit nisl.

Sonica Sana

Sonica Sana

Analytics Expert

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In mi nunc, facilisis sed erat sed, interdum suscipit nisl.

Marine Garrix

Marine Garrix

Head of Sales

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In mi nunc, facilisis sed erat sed, interdum suscipit nisl.

Připraveni na změnu k lepšímu? Domluvte si nezávaznou konzultaci!